Dzień otwarty w IBM

ibm118 maja 2016 r. studenci studiów przekładoznawczych UP i UJ wzięli udział w Dniu Otwartym IBM. Spotkanie rozpoczęło się krótkim quizem na temat firmy IBM: kiedy powstał IBM? czy firma zajmuje się tylko produkowaniem komputerów?

Następnie pracownicy firmy IBM wyjaśnili, na czym polega outsourcing procesów biznesowych i przygotowali krótkie szkolenie dotyczące najważniejszych terminów z zakresu księgowości.

Na spotkanie zostali również zaproszeni pracownicy IBM, którzy są absolwentami krakowskich uczelni i uczestniczyli w programach stażowych IBM.

Studenci dowiedzieli się także, jakie kompetencje są najbardziej cenione na rynku usług z perspektywy menadżera oraz jakie programy rozwojowe są oferowane w IBM, a pod koniec spotkania mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji w IBM.

Na spotkaniu nie zabrakło także aspektu językowego. Uczestnicy zastanawiali się: dlaczego w języku pracowników korporacji występuje tak dużo ibm2zapożyczeń z języka angielskiego? Czym zatem różni się event od spotkania? Dlaczego software a nie oprogramowanie? Czy team to zespół czy grupa? Czy supportować to po prostu wspierać? A co z konstrukcjami typu jestem na projekcie niemieckim?